LEGALITY tworzy zespół doświadczonych prawników, adwokatów i radców prawnych z bogatym, wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Do każdej powierzonej sprawy podchodzimy z zaangażowaniem i kreatywnością – szukamy nieszablonowych rozwiązań ukierunkowanych na skuteczność i efektywność.

Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu w prowadzonych sprawach LEGALITY może się poszczycić ponadprzeciętną skutecznością. Jako eksperci jesteśmy cytowani w ogólnopolskiej prasie – między innymi w dzienniku Rzeczpospolita, Dzienniku Gazecie Prawnej czy w Parkiecie.

Zobacz:

Nagrody
Nasz zespół

Leszek Kieliszewski

Adwokat. Ekspert w zakresie prawa gospodarczego, rynków finansowych i prowadzenia sporów.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych instytucjach finansowych takich jak X-Trade Brokers, Santander TFI, czy mWealth Management, w których był odpowiedzialny za funkcjonowanie systemów zapewniania zgodności działalności z prawem, kontroli wewnętrznej, czy audytu.

Z sukcesami reprezentuje klientów w sporach gospodarczych i związanych z rynkiem finansowym. Obrońca w sprawach karnych gospodarczych – w tym w sprawach z zawiadomienia Komisji Nadzoru Finansowego i przestępstw na rynku kapitałowym.

Ekspert w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Skutecznie wdrażał procedury AML w domach maklerskich, towarzystwach funduszy inwestycyjnych, firmach pożyczkowych, przedsiębiorstwach zajmujących się obrotem kryptowalutami i innych instytucjach obowiązanych. Wielokrotnie uczestniczył w kontrolach KNF i GIIF, a także audytował skuteczność i efektywność systemów AML również w zagranicznych oddziałach instytucji obowiązanych (m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, czy Słowacji).

Wielokrotnie cytowany w ogólnopolskiej prasie, m.in. w Rzeczpospolitej, Parkiecie, czy Pulsie Biznesu. Prelegent na konferencjach branżowych związanych z rynkiem finansowym.

Procesy sądowe

Obrót gospodarczy

Rynki kapitałowe

Sebastian Dąbrowski

Radca Prawny. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Ekspert w zakresie prawa spółek handlowych, umów i kontraktów oraz prawa pracy. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Umowy i kontrakty

Prawo pracy

Prawo spółek

Nasze standardy

Responsywność

Jesteśmy w stałym kontakcie z klientami

Jakość

Jesteśmy rzetelni i dokładni

Kreatywność

Poszukujemy nieszablonowych rozwiązań

Transparentność

Jasno komunikujemy zasady współpracy

Poufność

Informacje objęte są tajemnicą zawodową

Rzetelność

Jasno informujemy o szansach i ryzyku